Comments (4)
Comment on this music
Login/Register to post a comment.
|
Toccata Psalm 146
Uploaded by: UliG
Composer: Zwart, Jan Organ: Laurenskerk - Main Organ - 1973 Marcussen & Son Software: Hauptwerk IV Views: 638
Toccata Undecima
Uploaded by: wolfram_syre
Composer: Muffat, Georg Organ: 1766 Riepp Heilig-Geist Organ, Ottobeuren, Germany Software: Hauptwerk IV Views: 81
Toccata in F-major
Uploaded by: Grandjeux
Composer: Grison, Jules Organ: Notre Dame de Metz Mutin/Cavaillé-Coll Software: Hauptwerk IV Views: 866
Benedictus (op. 59,9)
Uploaded by: mweyand
Composer: Reger, Max Organ: 1904 Wilhelm Sauer, Dortmund, Germany Software: Hauptwerk IV Views: 619
Psalm 80
Uploaded by: chieljan
Composer: * My Own Composition Organ: 1904 Wilhelm Sauer, Dortmund, Germany Software: Hauptwerk IV Views: 146
Uploaded by:
|
alberto63 (09/20/18)
|
Composer:
|
Zwart Jan
|
Sample Producer:
|
OrganArt Media
|
Sample Set:
|
1904 Wilhelm Sauer, Dortmund, Germany
|
Software: | Hauptwerk IV |
Genre: | Romantic |
Description: | Alberto Guerzoni performs the Toccata Psalm 146 “Prijs den Heer met blijde galmen” by J.Zwart on the organ W. Sauer 1904 op. 915 Dortmund Germany on hauptwerk system.
Jan Zwart (Zaandam, 20 augustus 1877 - aldaar, 13 juli 1937) was een Nederlands organist en een leerling van H. van Eyk, Gerard Bartus van Krieken en Hendrik de Vries.
Na eerst organist geweest te zijn van de Nederlandse Hervormde kerk te Rotterdam en Capelle aan den IJssel, werd hij in 1898 in dezelfde functie benoemd bij de Hersteld Evangelisch-Lutherse Kerk te Amsterdam. Hier begon hij in 1914 tijdens de zomermaanden zijn wekelijkse orgelbespelingen, die hij tot zijn dood toe heeft voortgezet.
Jan Zwart was de eerste Nederlandse organist die voor de radio speelde. Door zijn periodieke radio-uitzendingen heeft hij een groot publiek weten te boeien en interesse voor het kerkorgel weten te wekken. Hij was ook een kundig pedagoog en orgelhistoricus. Eén van zijn bekendste leerlingen was Feike Asma. Van Jan Zwarts hand verschenen vele artikelen over de Oud-Nederlandse orgelhistorie. Zo wist hij hernieuwd de interesse te wekken voor bijvoorbeeld de orgelmuziek van Jan Pieterszoon Sweelinck. Jan Zwart componeerde zelf ook orgelmuziek, die geliefd was onder de orthodox protestantse groeperingen. In 1917 begon hij aan de uitgave van "Nederlandse Orgelmuziek". Ook was hij de initiator van de Nederlandse Orgeldagen.
Na zijn dood is er rond de persoon en zijn muziek een ware "cultus" ontstaan (een hype die sommigen ietwat overdreven vergelijken met de sektarische Wagnerverering aan het einde van de negentiende eeuw en het begin van de twintigste eeuw).
Jan Zwart werd geboren binnen het koopmansgezin van Stoffel Zwart en Christina Bot. Hij trouwde met zijn nicht Catharina Zwart. Een aantal kinderen uit dat huwelijk, waaronder Willem Hendrik Zwart (1925-1997), ging ook de muziek in; een van de dochters, Christina, trouwde met organist en Zwarts leerling Willem Mudde. Ook onder de kleinkinderen bevindt zich e |
Performance: | Live |
Recorded in: | Stereo |
Playlists: |
|
Options:
|
Sign up today to download piece.
Login or Register to Subscribe
See what alberto63 used to make this recording
|
|
|